NewsPolska żeglarka opłynęła samotnie świat - taka informacja pojawiła się w mediach 28 kwietnia. Kim właściwie jest bohaterka tych wiadomości? Kiedy w ogóle zaczął się ten rejs?Niedawno zakończył się 4 etap regat okołoziemskich Volvo Ocean Race. Jutro rozpoczną się zmagania w Hong Kongu w startach In-Port-Race. Na tym odcinku, pomiędzy Melbourne a Hong Kongiem, było na pewno wiele emocji i to nie tylko tych sportowych. To zacznijmy od początku.
 
Nie wiem czemu, ale zawsze podobały mi się duże, szybkie i ładnie oklejone żaglówki. Tak jakoś trafiłam na regaty Volvo Ocean Race. Fajnie się patrzy na takie jachty i pracę zespołową żeglarzy w ciężkich, okołoziemskich regatach. Okazja do tego nadarza się raz na trzy lata.
 
Niedawno zakończyła się VI już edycja bardzo ciężkich regat samotników. W tym roku, uczestnicy wyścigu napotkali na swojej drodze duże trudności i stanęli przed ciężką decyzją: 'wycofać się czy walczyć z żywiołem?'.
 
Od 15 - 17.08 odbywają się w Sopocie Otwarte Mistrzostwa Polski Katamaranów Klasy A. Jest to dotychczas największa tego typu impreza sportowa w Polsce, a to dopiero przedsmak nadchodzących Mistrzostw Świata Katamaranów Klasy A, które będą odbywały się w Sopocie w dniach 19 - 26.08
 

Kim jesteśmy?Cześć! Prowadzimy ten blog aby dzielić się z Wami naszymi przygodami. Jest to nasze miejsce w sieci, dlatego też znajdziecie tutaj posty na tematy bliskie naszym sercom.

Paula & Bercia

Instagram

Facebook