sobota, 12 sierpnia 2017

Lohme

Źrodło: https://www.google.pl/maps

Opis

Lohme jest to niemieckie miasteczko leżące na północno-wschodnim wybrzeżu Rugii. Na pewno polecam je zwolennikom spokoju   i małych klimatycznych marin.


W pobliżu portu znajduje się wejście do parku narodowego, jest tam kilka szlaków prowadzących na białe klify Rugii. Znajdują się tam punkty widokowe, a także muzeum. Dużym minusem jest wspólny wstęp na taras widokowy i do muzeum, nie wszyscy chcą (lub mają czas) zobaczyć obie atrakcje. 


Marina 

Wejście do mariny jest dosyć wąskie i trzeba uważać na skały znajdujące się w pobliżu lewej główki. Sam basen portowy jest mały, może to być dość problematyczne przy manewrowaniu jachtem przy dużym wietrze. 

Przy większości miejsc stoi się przy dalbach, są jeden (a może dwa?) pomosty przy których można stanąć longside. Przeznaczone są dla większych jednostek, przycumować do niego jest dość prosto, znajduje się na przeciwko wejścia do portu. 

W marinie znajdują się sanitariaty, w pobliżu jest restauracja, a w miasteczku można natrafić na market (po długich poszukiwaniach).

Za postój w 2016 roku, dla 7 osób i jachtu do 11m zapłaciliśmy 20,50€. 
Prysznice są dodatkowo płatne 2€.

Źródło: https://www.marina-guide.de
Niestety nie posiadamy zdjęć samego portu, ani nawet miasteczka, jedynie możemy się podzielić widokami z pobliskiego szlaku.


Na zdjęciu widoczne jest wejście do portu.
Widok ze szlaku.

Taras widokowy na jednym z klifów.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kim jesteśmy?Cześć! Prowadzimy ten blog aby dzielić się z Wami naszymi przygodami. Jest to nasze miejsce w sieci, dlatego też znajdziecie tutaj posty na tematy bliskie naszym sercom.

Paula & Bercia

Instagram

Facebook