sobota, 28 marca 2020

Sassnitz

Widok na marinę w Sassnitz
Widok na marinę

W Sassnitz byłyśmy już kilkukrotnie, za każdym razem zatrzymując się tam podczas rejsów. 

 To największe miasto na Rugii, liczące trochę ponad 10 000 mieszkańców. Niedaleko portu miejskiego znajduje się terminal promowy, który łączy Niemcy z krajami skandynawskimi.  Dla jachtów płynących z okolic Szczecina i Świnoujścia jest to dobra lokalizacja na odpoczynek przed wyruszeniem dalej na zachód lub północ. 

Okręt podwodny HMS Otis
HMS Otis
Marina jachtowa jest dosyć spora, nigdy nie mieliśmy problemu ze znalezieniem miejsca, natomiast bardziej problematyczne okazywało się znalezienia miejsca z dostępem do wody pitnej. 😉 Wszystkiego o opłatach możecie dowiedzieć się tutaj

U stóp klifów - Sassnitz
Podczas spaceru u stóp klifów
 Będąc w Sassnitz warto zobaczyć parę miejsc - przede wszystkim polecam spacer po Jasmundzkim Parku Narodowym, którego kredowe klify są jedną z największych przyrodniczych atrakcji Rugii. My podziwiałyśmy je na rejsie dookoła Rugii. 

Po wejściu na jeden z tych klifów rozciąga się na prawdę piękny widok. Mając ze sobą rowery warto zrobić sobie wycieczkę do Lohme - droga prowadzi przez las. 

Tuż pod klifem - Jasmundzki Park Narodowy
Klify - od dołu też robią wrażenie!
Po drodze warto zatrzymać się w punkcie widokowym i zobaczyć jak wysokie są klify! Odległość między Sassnitz a Lohme to ponad 10 km, dlatego jeżeli nie macie rowerów, warto dokładnie zaplanować wycieczkę, żeby ewentualnie móc wrócić autobusem. 

Promenada w Sassnitz
Promenada za portem miejskim
Za to jeżeli szukacie czegoś ciekawego w samym mieście, to warto zobaczyć brytyjski okręt podwodny HMS Otus. Nie jest to relikt II Wojny Światowej, a nowocześniejsza jednostka, zwodowana 1962 roku.

Warto również przejść się promenadą znajdującą się za portem miejskim - można z niej zobaczyć zatokę i przespacerować się po centrum miasta.

Klify Rugii od strony morza
Widok na klify z perspektywy jachtu
 W sezonie potrafi tu przyjechać sporo ludzi, więc nie zdziwcie się, że przy dobrej pogodzie plaża będzie zapełniona. My odpoczywając od gwaru wygrzewałyśmy się na skałach - nagrzane od słońca okazały się wyjątkowo wygodne! 😀

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kim jesteśmy?Cześć! Prowadzimy ten blog aby dzielić się z Wami naszymi przygodami. Jest to nasze miejsce w sieci, dlatego też znajdziecie tutaj posty na tematy bliskie naszym sercom.

Paula & Bercia

Instagram

Facebook