Nurkowanie to sport, który zyskuje coraz więcej zwolenników. Co ważne, wcale nie trzeba wyjeżdżać do ciepłych krajów, aby przeżyć niezapomniane chwile pod wodą. Poza tym nie zawsze mamy na tyle czasu, aby wyprawić się w dłuższą podróż. Idealnym rozwiązaniem w takim wypadku staje się baza nurkowa, którą znajdziemy w kraju. W wielu miejscach w Polsce już tego typu atrakcje funkcjonują i dostarczają turystom niesamowitych wrażeń.

Baza nurkowa to miejsce, które zostało specjalnie przygotowane do nurkowania. Fani tego sportu mogą zachwycać się podwodnymi ścianami, jaskiniami, niesamowitymi okazami ryb i podwodną roślinnością.
Z reguły każda baza nurkowa jest tak zlokalizowana, aby wszyscy przybywający tu turyści mogli skorzystać z pełnego wachlarza usług, m. in. wypożyczenie sprzętu, ładowanie butli, parking samochodowy oraz miejsca noclegowe.
Baza nurkowa to także miejsce dla wszystkich, którzy pragną nauczyć się sztuki nurkowania. Pracujący tu instruktorzy organizują liczne kursy i szkolenia na różne stopnie i specjalizacje.
Nurkowanie to na pewno coś, co może przyciągać.