Siłownia to wspaniałe miejsce dostępne dla każdego z nas. Jeśli chociaż raz się do niej wybierzemy, zauważymy, że ćwiczy w niej mnóstwo osób. Każdy ma swój jasno określony cel i stara się do niego dążyć.

Raczej nie trzeba nikomu mówić o tym, że na siłowni spotkamy wielu mężczyzn. Panom zależy przede wszystkim na budowie masy mięśniowej. Oni zajmują się podnoszeniem hantli oraz ciężarów. Na tej strefie znajdziemy także wiele kobiet. Są to zwykle profesjonalne zawodniczki, które przygotowują się np. do zawodów bikini fitness. Podnoszą więc takie same ciężary i hantle, jak mężczyźni.

Na siłowni znajduje się również strefa z różnymi urządzeniami. Są to stepery, bieżnie, rowerki stacjonarne oraz orbitreki. Z tych maszyn najczęściej korzystają osoby, dla których sport jest sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. W końcu to właśnie trening aerobowy pozwala na szybką i skuteczną utratę kalorii. Jeśli więc chcemy osiągnąć taki cel, powinniśmy zajrzeć na tą strefę i zacząć ćwiczyć na maszynach.