Dzieci są coraz bardziej narażone na otyłość. Za dużo słonych, niezdrowych przekąsek, obfite, ale nieregularne posiłki robią swoje. Do tego dochodzi brak ruchu fizycznego i niepożądana nadwaga gwarantowana.

Co my, jako rodzice możemy zrobić z tym problemem? Warto zwrócić szczególną uwagę na jego drugą część. Jako że sami nie jesteśmy wystarczająco kompetentni, aby zapewnić dziecku odpowiedni rozwój fizyczny, warto rozważyć zapisanie pociechy na zajęcia sportowe.

Jeśli nie chcemy, aby kojarzyły się one młodemu człowiekowi ze szkolnymi znienawidzonymi zajęciami z wychowania fizycznego, możemy spróbować wybrać coś mniej spotykanego. Oprócz siatkówki i footballu istnieje przecież jeszcze wiele innych sportów.

Wrażliwe dzieci zakochają się w jeździectwie. Kontakt ze zwierzęciem będzie dla nich świetnym odpoczynkiem i sprawi im mnóstwo przyjemności. Po kilku pierwszych lekcjach możemy rozważyć obozy konne. Intensywna nauka w grupie rówieśniczej zaszczepi w naszej latorośli zdrowy nawyk ćwiczeń.

Obóz konny będzie dla dziecka wspaniałym przeżyciem.