Żagle

1 LUTEGO 2020

REJSY 2019 - Część III

Realizacja trzeciego rejsu przez długi czas była pod znakiem zapytania – problemy ze znalezieniem załogi i rezygnacja jednej osoby na kilka dni przed terminem rozpoczęcia spowodowały, że zaczęłyśmy się z Bercią zastanawiać nad sensem organizowania ostatniego terminu.
Czytaj dalej »

25 STYCZNIA 2020

REJSY 2019 - Część II

W sobotę rano pożegnaliśmy się z wyjeżdżającą załogą i z Xeną, która wybrała się na wakacje od nas do Katowic. Jak to przy zmianie załogi było kilka rzeczy do zrobienia, np. zakupy na kolejny tydzień, tankowanie czy familiaryzacja nowej załogi.
Czytaj dalej »

28 PAŹDZIERNIKA 2019

REJSY 2019 - CZĘŚĆ I

Zaczynamy powoli sortować zdjęcia i podsumowywać nasze rejsy. Na pierwszy ogień pójdzie rejs od 17 do 24 sierpnia. Był to nasz pierwszy rejs z Xeną, nie wiadomo było jak się przyzwyczai do kołysania i dźwięków podczas płynięcia.
Czytaj dalej »

11 CZERWCA 2019

REJS 23-30.06.2018

Kolejny rejs z założenia miał być na trasie Gdańsk - Bornholm - Gdańsk. Niestety życie zweryfikowało nasze plany, w sumie nie życie, a niepomyślny, silny wiatr północny. Dobrze nam się wracało przy wietrze z tego kierunku, jednak pogoda pokrzyżowała nam plany.
Czytaj dalej »

29 KWIETNIA 2019

REJS 16-23.06.2018

Trochę czasu minęło od naszych ostatnich wpisów. Był to dla nas bardzo intensywny okres, mam nadzieję, że nam wybaczycie taką nieobecność. Teraz przyszedł czas na relację z wakacyjnych rejsów. Niestety, tym razem Bałtyk również nie był nam łaskawy.
Czytaj dalej »

30 STYCZNIA 2018

Spotkania ze zwierzakami

Na większości rejsów możemy spotkać się z ciekawymi zwierzętami, niektórymi dzikimi, innymi trochę mniej. 😉 Kilka z nich udało się "złapać" na aparacie, a poniżej możecie zobaczyć efekty.
Czytaj dalej »

3 LISTOPADA 2017

Fotorelacja z majówki 2017

Ostatnio zrobiło się trochę chłodniej więc wzięło nas trochę na wspomnienia majówkowych ciepł... równie zimnych dni. Pogoda nam wtedy rzeczywiście nie sprzyjała, ale ważne, że atmosfera była ciepła.
Czytaj dalej »

8 WRZEŚNIA 2017

TYDZIEŃ NA MAZURACH 2017

Kolejny semestr na uczelni się skończył, pogoda słoneczna i ciepła, więc... czas na żagle! Tym razem na mazury. Pomysł był dość spontaniczny, ale skoro załoga się znalazła, to i jacht musiał się znaleźć.
Czytaj dalej »

7 WRZEŚNIA 2017

ŻEGLARSKA MAJÓWKA 2017

Minęło już trochę czasu od rejsu we wrześniu i jakoś na początku listopada stwierdziłyśmy, że może to już czas myśleć o kolejnym.. Gdy spojrzałyśmy w kalendarz, okazało się, że w majówkę mamy tydzień wolnego!
Czytaj dalej »

11 SIERPNIA 2017

MÓJ PIERWSZY REJS SKIPPERSKI

Było to ponad rok temu. Za namową Pauli i długimi rozmyśleniami pt. 'Czy to już ten czas?' decyzja zapadła i rozpoczęły się przygotowania: planowanie trasy, szukanie czarteru i oczywiście zbieranie załogi.
Czytaj dalej »

Kim jesteśmy?Cześć! Prowadzimy ten blog aby dzielić się z Wami naszymi przygodami. Jest to nasze miejsce w sieci, dlatego też znajdziecie tutaj posty na tematy bliskie naszym sercom.

Paula & Bercia

Instagram

Facebook