W dzisiejszym tekście opowiem o tak zwanej odzieży termoaktywnej. Zauważyłem już jakiś czas temu, że znaczna część moich znajomych nie wie, czym tak naprawdę takie ubranie jest. Doszedłem do wniosku, że dotyczy to również większości polskiego społeczeństwa. Mam szczerą nadzieję, że ten artykuł zmieni to choćby w niewielkim stopniu i przyczyni się do polepszenia się stanu wiedzy na ten temat w społeczeństwie.
A zatem, przejdźmy od razu do definicji omawianego tematu. Czym jest owo ubranie termoaktywne? Jest to, najprościej mówiąc, taki ubiór, który zachowuje się w pewnym stopniu, jak druga skóra. Ułatwia mianowicie utrzymanie właściwej temperatury ciała. Zatrzymuje ciepło, jeżeli na zewnątrz jest zimno i ułatwia oddawanie energii termicznej z organizmu, jeżeli temperatury zewnętrzne są zbyt wysokie.
Ubrania termoaktywne są najczęściej dość drogie, przez co nie wszyscy sportowcy mogą sobie pozwolić na taki zakup. Dlatego też większość z nich preferuje po prostu ubrać się w ciepły dres, albo krótkie spodenki.