Zlecenia dla fotomodelek

W dzisiejszych czasach niejedna młoda dziewczyna pragnie zostać modelką. Dla jednych to marzenie może się spełnić i otworzy się przed nimi cały świat, dla innych niestety będzie nierealne. Aby zostać fotomodelką należy przede wszystkim posiadać określone walory fizyczne. Przede wszystkim określony wzrost i szczupłą sylwetkę. Jednak sam wygląd nie wystarczy. Aby osiągnąć sukcesy w modelingu należy przede wszystkim ciężko pracować.
Każda modelka doskonale wie, że im więcej prób otrzymania zleceń podejmie tym większe są jej szanse na zaistnienie w świecie mody. Każdy odwiedzony casting daje możliwość otrzymania zlecenia, a jeżeli tak się nie stanie to chociażby pozyskania nowych doświadczeń i kontaktów.
Zlecenia dla fotomodelek uzależnione są również ściśle od tego jakiego typu modelki aktualnie poszukuje zleceniodawca. To od niego zależy który z modelek zostanie zatrudniona do danego zlecenia. Biorąc pod uwagę typ zlecenia agencja modelek przeprowadza również wstępną selekcję swoich pracownic, wybierając grupę najbardziej odpowiadającą urodą klientowi.
We wstępnej selekcji pomocne stają się wcześniej wykonane zdjęcia, które modelki posiadają w swoich zasobach.