Ferie w naszym kraju już się rozpoczęły niedługo kolejne województwa zaczną. Jest to świetny czas aby aktywnie spędzić je ze znajomymi na stoku narciarskim. Co zabrać ze sobą na stok poza oczywiście odpowiednim kombinezonem i sporą dawką dobrego humoru.

Pierwszą rzeczą jaka jest niezbędna na stoku to kask narciarski. Zapewni on nam bezpieczeństwo w przypadku wywrotki lub zderzenia z drugą osobą. Warto zainwestować troszkę w kask i odrzucić tanie, tandetne plastiki które pękają przy pierwszym uderzeniu i zakupić kask z wyściółką z tworzywa ABS które idealnie pochłania energię uderzenia zwiększając jednocześnie nasz szanse na wyjście bez szwanku z upadku. Warto także zwrócić uwagę aby posiadał sporą ilość otworów wentylacyjnych przez co unikniemy szoku przy ściąganiu kasku.

Kolejnym nie mniej ważnym elementem są gogle narciarskie które chronią nasze oczy przed promieniami słońca które mogą nas oślepić a także przed szkodliwym promieniowaniem UV które zwłaszcza na nasłonecznionych stokach jest znaczne. Poza tymi dwoma cechami gogle pełnią jeszcze jedną ważną funkcję chronią nasze oczy przed uszkodzeniem przy upadku gdyż żaden śnieg ani inne elementy się nie dostaną do oczu. Przy wyborze warto zwrócić na kolor przyciemnienia szkieł gdyż są one dopasowane do stopnia nasłonecznienia stoku w Polsce śmiało można stwierdzić że wystarczające są gogle posiadający II stopień przyciemnienia. Przy korzystania z lodowców warto wybrać III stopień przyciemnienia.

Ostatnią rzeczą o której nie można zapomnieć wybierając się na stok są rękawice narciarskie. Chronią one nasze dłonie przed odmrożeniem i wychłodzeniem. Najlepiej przy ich wyborze kierować się ich budową. Powinny składać się z 2 warstw. Warstwy wewnętrznej polarowej oraz zewnętrznej tkaniny odpornej na przemakanie i uszkodzenia które mogą wynikać w trakcie jazdy na stoku.

Będąc tak wyposażonym możemy w pełni cieszyć się szaleństwem ze znajomymi, rodziną na stoku bez obawy o nasze zdrowie.