Czarnogóra vs Polska – 10 kluczowych statystyk

Do niedzieli coraz mniej czasu. Wyczekujemy już na pierwszy gwizdek meczu Czarnogóra – Polska. Jedno z kluczowych spotkań eliminacji MŚ 2018 przed nami. Zwycięstwo utoruje drogę do awansu i uczyni ją komfortową. Porażka oznacza wyboje na tejże drodze. Oto statystyczna „zajawka” tej rywalizacji.

10. Z Czarnogórą mierzyliśmy się dwukrotnie, w poprzednich eliminacjach Mundialu. Dwukrotnie padały remisy. Czy i tym razem dojdzie do podziału punktów? 3.25.

9. W trzech z czterech spotkań eliminacji MŚ reprezentacja Polski zarówno strzelała bramki, jak i je traciła. Czyste konto udało się zachować tylko w ostatnim meczu z Rumunią. Kurs na to, że w niedzielę wieczorem oba zespoły zdobędą gola wynosi 1.96.

8. W trwających eliminacjach w reprezentacji Polski gole zdobywało tylko trzech zawodników – poza Robertem Lewandowskim byli to Bartosz Kapustka i Kamil Grosicki. Kapustka na mecz z Czarnogórą nie został powołany. Gol Grosickiego? Obstawiając takie zdarzenie, możemy trafić kurs 4.75.

Obstaw mecz Czarnogóra – Polska i zyskaj darmowy zakład

7. Arkadiusz Milik ostatniego gola w reprezentacji w meczu o punkty zdobył na Mistrzostwach Europy, w inauguracyjnym spotkaniu z Irlandią Północną. Kurs na to, że snajper Napoli wróci do strzelania goli wynosi 2.95.

6. Najlepszym strzelcem reprezentacji Czarnogóry w dotychczasowych meczach eliminacyjnych jest oczywiście Stevan Jovetić. Napastnik Sevilli zdobył trzy gole. Czy wpisze się na listę strzelców w spotkaniu z Polską? Kurs 3.60.

5. Polacy pozostają niepokonani w meczu o punkty od września 2015 i spotkania eliminacji MŚ z Niemcami we Frankfurcie. Podwójna szansa na zespół Nawałki – 1.21.

4. W każdym z eliminacyjnych spotkań Polacy zdobywali minimum dwa gole. Over 1,5 bramki zespołu Adama Nawałki? Tu proponujemy kurs 2.18.

3. Poprzednia wizyta reprezentacji Polski w Podgoricy, ponad cztery lata temu, zakończyła się remisem 2:2. Powtórka takiego wyniku oznaczona jest kursem 18.00.

2. Robert Lewandowski po czterech spotkaniach eliminacji jest ex aequo z Cristiano Ronaldo liderem strzelców. „Lewy” trafiał w każdym z meczów, a w sumie ma już na koncie 7 trafień. Czy będzie także katem Czarnogóry? Gol Lewandowskiego wyceniamy na 1.90.

1. Polska jest faworytem meczu i nie może być inaczej, skoro biało-czerwoni zajmują obecnie najwyższe w swojej historii miejsce w rankingu FIFA – dwunaste! Wygrana Polski po kursie